A

Zespół przy Szkole Podstawowej w Bolechowicach

Koordynator: Hanna Krzysztofek, tel. 605-076-303, e-mail: venga2@o2.pl
25.11.2018

Zakończenie projektu.

10 listopada to ostatnie spotkanie grup projektowych. Wszystkie grupy projektowe spotkały się w Szkole Podstawowej nr.24 , której dyrektorem jest Pani Ewa Misiorowska .Po przybyciu wszyscy zostali powitani przez koordynatorów projektu - Pana Krzysztofa Myślińskiego i Leszka Dziedzica. Następnie każda grupa projektowa podsumowała swoje działania w projekcie, podzieliła się swoimi sukcesami i osiągnięciami.Wszyscy uczestnicy otrzymali od Dyrektora SP nr.24 monografię szkoły i pamiątkowy dyplom. Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Kielc obejrzeć wystawę poświęconą Legionom. Dyrektor Muzeum Jan Główka spotkał się z uczestnikami projektu, podsumował Nasze działania i wręczył wszystkim pamiątkowe upominki. 

25.11.2018

Kraków - szlakiem Kadrówki i Piłsudskiego.

Realizując projekt "Niepodległość - Czyn, Słowo, Pamięć" pojechaliśmy do Krakowa aby zwiedzić miejsca związane z Piłsudskim i  niepodległością. W wyjeździe wzięli udział wszyscy uczniowie zaangażowani w projekt. Wyjazd okazał się bardzo dobrym pomysłem ponieważ większość uczniów nigdy nie widziała miejsc które zwiedzaliśmy. Nasz spacer po Krakowie rozpoczęliśmy od Kopca Kościuszki, następnie Muzeum Kościuszki . Potem przeszliśmy do Krakowskich Oleandrów skąd Piłsudski wyruszył do Kielc i ostatnim punktem programu był Pomnik Legionistów i Józefa Piłsudskiego. Uczniowie byli zachwyceni  miejscami które widzieli i czasem spędzonym w Krakowie.

20.11.2018

Konkurs plastyczny.

Przygotowując się do obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę ogłosiliśmy konkurs plastyczny "Józef Piłsudski oczami dziecka" . Brali w udział uczniowie klas 4-8. Wszystkie prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie a 3 najlepsze nagrodzone.

18.11.2018

Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim i Pierwszej Kompanii Kadrowej.

W związku z realizacją projektu w naszej szkole 5 listopada odbył się test wiedzy o Józefie Piłsudskimi Pierwszej Kompanii Kadrowej. Wzięli w nim udział uczniowie klas 5-8. Największą wiedzą wykazała się uczennica klasy 5 Natalia Janus.

30.10.2018

Kadrówka - Wywiad VII

24.10.2018

Na szlaku Kadrówki w Jędrzejowie i Wodzisławiu.

19 października 2018r. uczniowie naszej szkoły gościli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie. Mieliśmy możliwość zwiedzenia , stałej wystawy " Na drodze do Niepodległości" w Muzeum Przypkowskich , poszerzenia swojej wiedzy o Stefanie Roweckim ps."Grot"- patronie szkoły i obejrzenia bogatej wystawy pamiątek historycznych zgromadzonych przez szkołę.

Kolejnym punktem naszego marszu szlakiem Kadrówki była wizyta w Wodzisławiu na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Wodzisławia.Spotkaliśmy się pod Pomnikiem Powitania Pierwszej Kompanii Kadrowej , następnie na miejscowym cmentarzu przy grobie Czesława Bankiewicza "Skauta" i przy tablicy pamiątkowej Wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do Wodzisławia.

24.10.2018

KOMPANIA KADROWA WYWIAD VI

24.10.2018

kompania kadrowa wywiad V

24.10.2018

Pierwsza Kompania Kadrowa- lekcja historii.

18 października 2018r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie spotkali się z nauczycielem Adamem Pepasińskim. Pan Adam podzielił się swoją  obszerną wiedzą na temat "kadrówki", przypomniał uczniom najważniejsze fakty dotyczące okresu I wojny światowej, Józefa Piłsudskiego.Dużym zainteresowaniem cieszyły się "ciekawostki" historyczne .

18.10.2018

I Kompania Kadrowa .Wywiad IV