Kalendarz wydarzeń

21 Czerwiec 2019

Wystawy kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca i zdjęć Danylo Pavlyka

Termin wydarzenia: 
piątek, 21.06.2019, 19:00

Święto Kielc 2019 w Muzeum Historii Kielc rozpoczynamy, zapraszając na dwie nowe wystawy czasowe, prezentujące dwa odmienne spojrzenia na Kielce.

Wystawa kieleckich fotografii Krzysztofa Zająca wysuwa na pierwszy plan miasto, które nie kojarzy się dobrze... Zapełnia je ogrom chaotycznych, zaniedbanych szyldów, sypiących się tynków i niszczejących podwórek. Dlaczego akurat ta brzydota tak "ujęła" autora? Czy to tylko krytyka, zaduma nad otoczeniem, a może wołanie o uwagę?
Z drugiej strony mamy prezentację zdjęć Danylo Pavlyka, młodego fotografika, który, będąc jednocześnie osobą przyjezdną do Kielc, po pierwsze patrzy na miasto inaczej, po drugie raczej szuka w nim piękna i to pokazują jego zdjęcia. Nawet to, co ulotne, nadgryzione zębem czasu ma na nich swój urok. Jako bonus - zdjęcia z rodzimej Ukrainy.

Dwie wystawy, dwa spojrzenia, jedno miasto. Zapraszamy!

Święto Kielc

Termin wydarzenia: 
piątek, 21.06.2019, 19:00 do niedziela, 23.06.2019, 17:00

Podczas tegorocznego Święta Kielc zapraszamy do zwiedzania naszych wystaw, w tym udostępnianej 21 czerwca wystawi fotografii kieleckich Krzysztofa Zająca "Genius loci. Ulice miasta" oraz do wspólnych gier i zabaw na stoisku MHKi w Parku Miejskim - w sobotę i niedzielę, 22 i 23 czerwca, obok muszli koncertowej.

Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z niezwykłej promocji, jaką obejmujemy nasze wydawnictwa, w szczególności okazałego opracowania "Kielce przez stulecia" w cenie 100 zł.

""

Szczegóły wkrótce.

Do zobaczenia!